Sunday, 28 February 2010

0 Annie és Disney

Habár már évek teltek el, még mindig nem mondható elavultnak Annie Leibovitz Disney fotósorozata, ami a Disney Dream Portrait Series nevet viseli. Ahogy megszokhattuk Annietől, a képek gyönyörűek, a mesebeli alakokat pedig hírességek személyesítik meg.

A nap képe helyett álljon itt ez a fotósorozat…



Where Wonderland Is Your Destiny

Beyoncé, Oliver Platt, Lyle Lovett


Where Imagination Saves The Day

David Beckham


Where You Never Have To Grow Up

Mikhail Baryshnikov, Gisele Bündchen, Tina Fey (Csingiling)


Where Every Cinderella Story Comes True

Scarlett Johansson


Where The Magic Begins

Julie Andrews, Abigial Breslin


Where Your Every Wish Is Our Command

Whoopi Goldberg


Where A Whole New World Awaits

Jennifer Lopez, Marc Anthony


Where You’re Always The King Of The Court

Roger Federer


Where Dreams Run Free

Jessica Biel


Where You’re The Fairest Of Them All

Rachel Weisz


0 Haiti módi


Az egyén, a társadalom és a divat egymásra hatására nagyon jó példa a Haiti megsegítésére indított Newyorker akció. Ennek keretében az akcióban részvevő pólók árának felét e nemes célra fordítják.

A fórumokon egyaránt találunk rossz és jó vélemények, mindenesetre az elég valószínű, hogy az összeg azon fele, ami az üzletnél marad, nem csak az anyagköltségeket fedezi, hanem profitot is jelent.

Ezt félre téve támogatom az ötletet, és nekem is szándékomban áll vásárolni legalább egy pólót.

Teljesen igaza van egy fórumozónak, aki szerint farmerrel és tornacipővel párosítva tökéletes „süttyögő cucc”.

0 Görbe tükör I. - A divat fogalma

„Különösen a nők (…) akik egymás közt is megkülönböztetik magukat – azért mindegyik más ruhát vesz fel, mint a többiek, miután azonban ez a többieknek is eszébe jut, ők is másféle ruhát vesznek fel, mire ismét egyformán néznek ki. Ezt a folyamatosan ismétlődő jelenséget nevezzük divatnak…”

Karinthy Frigyes


Széles körben elterjedt az a nézet, hogy a divat az öltözködésről és a külsőségekről szól, amelynek nincs lényege. Holott szociológiai és szociálpszichológiai szempontból igencsak lényeges az egyén és a társadalom kapcsolatának folyamatában, alakulásában. Régebbi időkben a ruha divatjára volt egy nagyon jó szó, a módi. Sajnos mára ez a kifejezés teljesen eltűnt a köznyelvből.

Ha tudományos szempontból közelítjük meg, inkább a széles kört érintő népszerű és középtávú jelenségnek tekintjük a divatot. Mindig is társadalmi tény volt, amihez igazodni kellett valamilyen módon; amit egy bizonyos réteg vagy közösség hozott létre. Eszerint pedig nagyon sok területe vizsgálható…

Ebben a rovatban igyekszem majd olyan írásokat közölni, amik világosabbá teszik a divat, a társadalom és az egyén egymásra gyakorolt hatását. Arra is próbálok majd rávilágítani, hogy a divaton belül a módi terjedése, alakulása is vizsgálható folyamatokkal, elméletekkel.

(A továbbiakban tehát a módi kifejezés az öltözködés divatját hivatott jelenteni, míg a divat a társadalom és az egyén kapcsolatának, folyamatának jelenségeit.)

Friday, 26 February 2010

0 Táncoló tűzliliom



(Ez a címe William Wordsworth egyik versének is...)

0 Beköszönés...

Üdv!

Ma elindul a frizura-hu.

És bele is vágunk a lecsóba...

A Fashioniszta a divattal foglalkozik, de tágabb értelemben. Olvashatsz a divat elméletéről szociológiai, szociálpszichológiai és pszichológiai vonatkozásokban, és persze a divat világáról is. Lesznek sztorik a múlt hóbortjairól, kritikák, vélemények, észrevételek, valamint fotók a nagyvilágból. Említésre kerülnek még a menő és ciki dolgok, a sztárok. Elterjedt lett a street fashion bemutatása, így ez sem hiányozhat majd a kínálatból. És végül, de nem utolsó sorban a könyvek és a kultúra világába is betekintést nyerhetsz. Kortárs és nem kortárs alkotások, programok, események is ellátogatnak majd ide.

Jó szórakozást!

 
back to top //PART 2